Connor BAINBRIDGE
Connor BAINBRIDGEChubanga / F-One

II

Axel MAZELLA
Axel MAZELLAChubanga / Ozone

I

Denis TARADIN
Denis TARADINChubanga / Ozone

III

Rank Name Gender NAT Sponsors Gizzeria Traunsee Cagliari Fuerteventura Gran Canaria Total
1st Axel Mazella Male Engie, BPmed, Volkswagen Utilitaires, Ozone, Chubanga, l'Aventure 297 300 500 396 400 1,893
2nd Connor Bainbridge Male F-one, Manera, Marlow, Allen, mikes lab 282 294 490 392 396 1,854
3rd Denis Taradin Male Krestovski_Ostrov, kingwinchWakePark, TFB 300 291 485 384 392 1,852
4th Martin Dolenc Male FLYSURFER, TEMAVENTO, ROBLINE, SK SHAPES, FOWARD WIP, Medulin Riviera, Ripcurl Croatia 276 285 455 388 388 1,792
5th Florian Gruber Male Flysurfer, Levitaz, Volkswagen Nutzfahrzeuge, Bioteaque, Vollgas Riegel, Salzbrenner WĂĽrstchen, Ride Engine, BSR, Kite Elements, SK-Skapes 255 288 470 376 372 1,761
6th Poema Newland Female   201 246 415 332 364 1,558
7th Lauriane Nolot Female FLYMAAX 99 279 420 292 340 1,430
8th Tiger Tyson Male Ozone 216 0 DNC 450 356 368 1,390
9th Valeria Garashchenko Female Krestovski_Ostrov, kingwinchWakePark 48 243 370 304 356 1,321
10th Kari Eisenhut (M) (GM) Male Chill Out Paragliding / Scott / LOWA 0 DNC 240 400 284 344 1,268
Connor BAINBRIDGE
Connor BAINBRIDGEChubanga / F-One

II

Axel MAZELLA
Axel MAZELLAChubanga / Ozone

I

Denis TARADIN
Denis TARADINChubanga / Ozone

III

Rank Name Gender NAT Sponsors Gizzeria Traunsee Cagliari Fuerteventura Gran Canaria Total
1st Axel Mazella Male Engie, BPmed, Volkswagen Utilitaires, Ozone, Chubanga, l'Aventure 297 300 500 396 400 1,893
2nd Connor Bainbridge Male F-one, Manera, Marlow, Allen, mikes lab 282 294 490 392 396 1,854
3rd Denis Taradin Male Krestovski_Ostrov, kingwinchWakePark, TFB 300 291 485 384 392 1,852
4th Martin Dolenc Male FLYSURFER, TEMAVENTO, ROBLINE, SK SHAPES, FOWARD WIP, Medulin Riviera, Ripcurl Croatia 276 285 455 388 388 1,792
5th Florian Gruber Male Flysurfer, Levitaz, Volkswagen Nutzfahrzeuge, Bioteaque, Vollgas Riegel, Salzbrenner WĂĽrstchen, Ride Engine, BSR, Kite Elements, SK-Skapes 255 288 470 376 372 1,761
6th Poema Newland Female   201 246 415 332 364 1,558
7th Lauriane Nolot Female FLYMAAX 99 279 420 292 340 1,430
8th Tiger Tyson Male Ozone 216 0 DNC 450 356 368 1,390
9th Valeria Garashchenko Female Krestovski_Ostrov, kingwinchWakePark 48 243 370 304 356 1,321
10th Kari Eisenhut (M) (GM) Male Chill Out Paragliding / Scott / LOWA 0 DNC 240 400 284 344 1,268
Lauriane NOLOT
Lauriane NOLOTLevitaz / Flymaax

II

Poema NEWLAND
Poema NEWLANDChubanga / Ozone

I

Valeria GARASHENKO
Valeria GARASHENKOLevitaz / Ozone

III

Rank Name Gender NAT Sponsors Gizzeria Traunsee Cagliari Fuerteventura Gran Canaria Total
1st Poema Newland Female   201 246 415 332 364 1,558
2nd Lauriane Nolot Female FLYMAAX 99 279 420 292 340 1,430
3rd Valeria Garashchenko Female Krestovski_Ostrov, kingwinchWakePark 48 243 370 304 356 1,321
4th Jessie Kampman Female Hydro 0 DNC 252 395 272 336 1,255
5th Alina Kornelli Female Core, VW Nutzfahrzeuge, Protest, Buff, X-Bionic, DaKineShop 117 0 DNC 390 288 348 1,143
6th Tiana Laporte Female Gin Kiteboarding 90 228 385 276 0 DNC 979
7th Sofia Tomasoni Female U-Packaging Flysurferkiteboarding Garmin Groove 129 231 325 0 DNC 0 DNC 685
8th Leonie Meyer Female NRV, Salzbrenner, Flysurfer, Robline, VanTourer 0 DNC 0 DNC 0 DNC 264 332 596
9th Kimberley Rijsbergen Female The Wolfpack, Stacker2Europe, Infexion 0 DNC 0 DNC 0 DNC 244 308 552
10th Monika Zizlavska (M) Female   0 DNC 210 0 DNC 0 DNC 312 522

Exit
© 2022 International Kiteboarding Association. All Rights Reserved